Kā notiek Dabas vides estētikas nodarbība?

Vērotājam no malas nodarbība varētu šķist kā rotaļīga, nesteidzīga, radoša rosīšanās, tomēr tās organizēšanā speciālists ievēro noteiktus DVE metodiskos principus. Šo principu pielietojumu nosaka nodarbībai izvirzītais mērķis, izvēlētie materiāli un radošā darba veidi. Tiek respektēts bērna individuālais ritms un dabas cikliskums.

Nodarbībā radošiem darbiem tiek izmantots neliels daudzums dabas materiālu. Nodarbība risinās mierīgā, klusinātā atmosfērā, ar vai bez vecāku klātbūtnes.

Vai ir novērojamas kādas spēcīgas pretreakcijas nodarbību procesā, intensīvi darbojoties ar dabas materiāliem?

Nav, jo DVE ir dabiska un  piemērota ikvienam cilvēka sajūtu, uztveres vai domāšanas veidam.

Reizēm jūtīgākiem bērniem un pieaugušajiem pēc nodarbībām ir vērojams neierasts, patīkams atslābums vai izteikta darbīguma posms. Tā ir adekvāta ķermeņa un smadzeņu darbības reakcija uz impulsu apjomu, ko saņēmuši sajūtu orgāni. Līdzīgi mūsu ķermenis jūtas pēc ilgas pastaigas vai ūdens prieku baudīšanas.

Sagatavošanās nodarbībai – Krāsaino smilšu spēles /  Varavīksnes cikls /  Radošās darbnīcas vecākiem

Uz nodarbību aicinām ierasties ērtā apģērbā un maiņas apavos.  

Nodarbība notiek, sēžot pie galda. Tiek veikti dažādi radošie darbi.

Nodarbības noslēgumā kopīgi veicam darba vietas sakārtošanu.

Studijā ir pieejams dzeramais ūdens.

Sagatavošanās nodarbībai – Silto smilšu iekārtā WARMSANDBOX®

Pirms nodarbības:

  • Bērns var piedalīties nodarbībā, ja nav paaugstināta temperatūra, ādas bojājumi vai citas sūdzības. Pirms nodarbību uzsākšanas lūdzam vecākus brīdināt par mazā klienta veselības stāvokli, alerģijām, vielu nepanesību vai citām īpatnībām.    
  • Uzsākot nodarbību, bērns pārģērbjas vieglā, ērtā, dabīga materiāla apģērbā - kokvilnas krekliņā ar īsām rokām un šortiņos.
  • Speciālists vizuāli apseko bērnu, veic roku un kāju pēdu dezinfekciju, tā nodrošinot higiēnas normu ievērošanu.
  • Mazuļiem noteikti jāvelk autiņbikses.
  • Esot kaut mazākajai varbūtībai, ka bērns slapina biksēs (pat ja minimāli un tikai aizspēlējoties vai šķaudot), atbilstošas autiņbikses jāvelk arī lielākiem bērniem.

Nodarbības laikā:

  • Nodarbībā atrašanās siltajās smiltīs paredzēta no 10-35 minūtēm.
  • Silto smilšu pieskārieni atšķirīgi iedarbojas uz ikviena bērna fizioloģiju un emocijām, bērni mēdz dažādi izturēties arī katrā nodarbībā.
  • Ja bērns izvairās no smiltīm vai tajās pavada pavisam īsu mirkli, speciālists, nodarbības mērķu sasniegšanai var izvēlēties citu radošās darbības veidu, dominējošo materiālu.
  • Ja bērnam smiltis nepatīk, iesākumā, atbilstoši metodikai, ir pieļaujamas bērna rotaļas pie gaismas galda vai tupus uz spilventiņa, pārliecoties smilšu kastes malai, pamazām pierodot, sēžot uz spilvena smilšu kastē, un beidzot - pašās smiltīs.

Nodarbības noslēgumā:

  • Smiltis no rokām un kājām tiek notīrītas ar birstītes vai otas palīdzību. Lai notrauktu pašus sīkākos smilšu graudus, rokas nomazgā ūdenī vai notīra ar mitro salveti.
  • Bērnam tiek piedāvāts padzerties ūdeni.
  • Pēc nodarbības siltajās smiltīs bērnam ir nepieciešamība neliela pastaiga vai citas aktivitātes svaigā gaisā (pēc iespējas 15 – 60 min). Atcerieties, ka bērns tikko ir bijis siltā vidē, tāpēc, dodoties ārā, izvēlieties bērnam atbilstošu apģērbu, lai  būtu silti.