Silto smilšu nodarbība WARMSANDBOX® iekārtā

Silto smilšu nodarbība ir Dabas vides estētikas nodarbība, kas notiek silto smilšu iekārtā WARMSANDBOX® * - īpaši veidotā, drošā, estētiski sakārtotā silto smilšu vidē ar noteiktām robežām.

Silto smilšu nodarbība tiek organizēta atbilstoši Dabas vides estētikas teorētiskajai un metodiskajai bāzei, kas balstīta vairāk nekā 20 gadu ilgā praksē un pētījumos. Kā liecina mūsu speciālistu pieredze, siltās smiltis bērnam sniedz saudzīgus "dabiskus" impulsus, paaugstinot viņa emocionālo labsajūtu, miera un relaksācijas sajūtu, kā arī uzlabo saskarsmes prasmes un palīdz atgūt līdzsvaru.

Nodarbības tiek organizētas individuāli, ne biežāk kā reizi nedēļā. Pamata cikls sastāv no 4 nodarbībām.

Cikliskā kārtība paredz 4, 7 un 12 nodarbību ciklus, pēc kuriem seko 1-3 mēnešu pārtraukums. Nepieciešamības gadījumā 12 nodarbību cikls tiek atkārtots.

Individuālas nodarbības ilgums ir 45 minūtes.

Iekārta WARMSANDBOX® ir Latvijā patentēta iekārta (Patenta Nr.14477), un tās darbības drošību apliecina Eiropas Savienības atbilstības sertifikāts (Certifikate of conformity nr.ScD2011S22). Vairāk par silto smilšu iekārtu WARMSANDBOX ®  skatīt ŠEIT.

Krāsaino smilšu spēles

„Krasino smilšu spēles” ir aizraujošs ceļojums Dabas tēlu un krāsu pasaulē, kas dod iespēju katram bērnam atmodināt viņa radošo dzirksti. Smiltis ir ikvienam cilvēkam atpazīstams materiāls, kas viegli ļaujas radīšanas procesiem. Nodarbībās veidosim tēlu zīmējumus, bērumus, glezniņas, grāmatzīmes, dāvanas u.c. darbiņus.

Nodarbības notiek grupās:

  • 4 - 6 gadu vecuma posms,
  • 7 - 10 gadu vecuma posms,
  • 11 - 13 gadu vecuma posms.

Individuālās nodarbības ilgums ir 45 minūtes.

Grupu nodarbības ilgums ir 60 minūtes. Grupas nodarbībās maksimālais cilvēku skaits ir 7, bet minimālais 4. 

Piedāvājam iespēju „Krāsaino smilšu spēles” organizēt skolā, klasē vai bērnudārza grupiņā.

Varavīksnes cikls

Varavīksnes ciklā paredzētas 8 secīgas nodarbības. Nodarbībās tiek apgūtas varavīksnes krāsas, smaržas un garšas. Nodarbības sniedz jaunu neierastu pieredzi, palīdz līdzsvarot un stabilizēt bērna emocionālo stāvokli. Pilns cikls īpaši ieteicams, bērnam uzsākot skolas gaitas, kā arī bērnu grupām pirmskolas un sākumskolas vecumā.

Nodarbības tiek organizētas gan individuāli, gan grupās, bērniem no 2 gadu vecuma.

Grupas nodarbībās maksimālais cilvēku skaits ir 7, bet minimālais 4.

Nodarbības notiek ne biežāk kā reizi nedēļā.
Individuālās nodarbības ilgums ir 45 minūtes, grupu - 60 minūtes.

Radošās darbnīcas vecākiem

Darbnīcas Jums ļaus labāk izprast sava bērna radošo dabu, jo darbošanās ar krāsainām smiltīm, graudiem un citiem dabas materiāliem ļauj tuvoties ne tikai dabas mākslas noslēpumiem, bet arī atmodina „iekšējo bērnu”, kas mīt ikvienā no mums.

Darbnīcās kopīgi apgūsim praktiskas un teorētiskas dabas spēļu un rotaļu iemaņas, krāsaino smilšu un graudu spēles, kā arī citas dabas vides estētikas metodes, kā piemēram, Saules ciklu, utml.

Darbnīcas notiek gan individuāli, gan grupās līdz 7 cilvēkiem.  Minimālais grupas dalībnieku skaits ir 4.

Darbnīcas paredzētas 1 - 2 reizes mēnesī.

Vienas darbnīcas ilgums ir 90 minūtes.